Środowiskowy Dom Samopomocy

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Mili goście, serdecznie witamy
na stronie internetowej naszego Ośrodka


" To co dajemy, niczym jest w porównaniu z tym, co otrzymujemy"


                                                                                         bł. ks. Michał Sopoćko

"Mój przyjacielu wejdź w Dom nasz nowy, który się zowie środowiskowy. My zapraszamy Ciebie serdecznie, z nami poczujesz się tu bezpiecznie. Sławek Cię w progu zaraz przywita, Tomek o imię Twoje zapyta, z pomocą chętnie pospieszy Ania - z Beatką, która pięknie się kłania. Wszyscy z uśmiechem Ciebie zaproszą Jola, Agnieszka, Mirek z Małgosią, Wojtek solista nasz estradowy, bo każdy z nas talent ma wyjątkowy. A tych talentów jest ponad czterdzieści, bo tyle osób w Domu się mieści. Ale się nie martw drogi kolego wystarczy miejsca tu dla każdego, kto chciałby razem z nami pospołu przyjść do zabawy, czy siąść do stołu. Miłość jest duchem naszej przystani dlatego wszyscy są tu kochani. Ziemskie Anioły tu pieczę mają i tak się co dzień o nas starają, byśmy tu mieli wszystko co trzeba, jako na Ziemi kawałek nieba".

Autor: Pani Wiesława Zielińska

O Nas:


Środowiskowy Dom Samopomocy jest placówką pobytu dziennego przeznaczoną
dla 45 osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz osób przewlekle psychicznie chorych,
w tym dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Podstawowym zadaniem Domu jest podtrzymywanie i rozwijanie umiejętności uczestników niezbędnych do możliwie jak najbardziej samodzielnego życia,
zaspakajanie podstawowych potrzeb w zakresie usamodzielnienia i integracji społecznej.
Ośrodek zlokalizowany jest na terenie parafii NMP Matki Kościoła w przestronnym, wyremontowanym budynku, dostosowanym do potrzeb osób poruszających się na wózkach, otoczonym pięknie zagospodarowanym terenem zielonym.

Dom funkcjonuje 5 dni w tygodniu
w godzinach od 7.30 do 15.30. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego